четвер, 2 липня 2015 р.

Відомі українські винахідники, про яких ви, можливо, не чули. Частина 3

Попередня сторінка



23.    Безкровний аналіз крові
Харківський вчений Анатолій Малихін придумав, як зробити аналіз крові безкровним. Він створив прилад, п’ять датчиків якого прикріплюються на певні ділянки тіла людини, після чого на екран комп’ютера виводиться 131 показник здоров’я. Прилад активно використовується медиками в Китаї, Саудівській Аравії, Німеччини, Єгипті та Мексиці.
24.    Рентген
Українець Іван Пулюй за 14 років до німця Вільгельма Рентгена сконструював трубку, яка згодом стала прообразом сучасних рентгенівських апаратів. Він набагато глибше, ніж Рентген проаналізував природу і механізми виникнення променів, а також на прикладах продемонстрував їх суть. Саме Іван Пулюй першим у світі зробив рентенівський знімок людського скелета.
 Іван Пулюй.jpg
25.    Імунітет, ліки від сифілісу
Мечников Ілля Ілліч. Науковець, один із засновників еволюційної ембріології, імунології та мікробіології. Разом із Миколою Гамалією учений організував першу в Російській імперії Одеську бактеріологічну станцію (нині — Одеський науково-дослідний інститут вірусології та епідеміології ім. І. І. Мечникова), а в 1886–1887 рр. очолював її. Протягом 1888–1916 рр. завідував лабораторією в Інституті Луї Пастера в Парижі. Ілля Мечников відкрив явище фагоцитозу і створив фагоцитарну теорію імунітету — основу сучасної концепції імунітету людини. У 1908 р. разом із німецьким імунологом Паулем Ерліхом (засновником гуморальної теорії імунітету) “за вивчення імунної системи” був удостоєний Нобелівської премії з медицини та фізіології. Ілля Мечников винайшов перші ліки від сифілісу — каломелеву мазь (суміш ртуті, хлору і ланоліну).
26.    Вакцини проти чуми та холери
Володимир Хавкін. з 1896 року працював в Індії, де створив перші в історії вакцини проти чуми і холери. В Індії було вакциновано понад 4 мільйонів людей.
27.    Школа вірусології
Леонтій-Людомир Дмоховський. Першовідкривач вірусної природи ракових пухлин, основоположник школи онкологічної вірусології. Консультант Інституту раку США.
28.    Анафілактичний шок
Олександр Безредка. Здійснював дослідження у Парижі. Відкрив спосіб місцевої імунізації, створив учення про рецептивні клітини й антивіруси, увів термін — анафілактичний шок.
Безредка Олександр Михайлович.jpg
29.    Заморожена сперма
Ігор Смирнов. Першим обґрунтував можливість вічного зберігання замороженої сперми із збереженням її запліднюючих властивостей.
30.    Рідкий струменевий скальпель
Наукові співробітники Аерокосмічного інституту та Національного авіаційного університету створили рідкий струменевий скальпель, який не пошкоджує судинну систему при проведенні операцій на внутрішніх ораганах людини. Високий тиск при роботі апарату дозволяє видаляти нем’язові тканини з мінімальною крововтратою.
31.    Польова кухня
Антон Турчанович. Винахідник польової кухні - спеціальний транспортний засіб або причеп, призначений для приготування їжі та організації харчування особового складу формувань, у польових (похідних) умовах, на віддалених об'єктах, в підрозділах та військових частинах, де відсутні стаціонарні об'єкти для приготування їжі.
32.    Кілька винаходів українця
Баранов-Россіне Володимир Давидович — українсько-французький авангардний художник, винахідник. Автор запатентованого ним “оптофону” (тип “колірного” фортепіано) — синестетичного інструмента з системою клавіш, який не тільки створює звуки, а й проектує на екран більше трьох тисяч відтінків спектру, розробив плямистий військовий камуфляж. Він також винайшов фотохронометр, за допомогою якого визначають якість дорогоцінних каменів, та удосконалив машину, що виготовляє газовані напої.

Немає коментарів:

Дописати коментар